Podstawowe informacje

Celem programu jest dostarczenie kalendarza, na którym na długo przed terminem zostanie zwrócona uwaga użytkownika na jakieś planowane zdarzenie.

Aplikacja jest wyświetlona jako pasek kalendarza (idea zostałą zaczerpnięta z centymetrów poborowych). Nie posiada on żadnych szczególnych mechanizmów alarmujących. Dni, w których, zaplanowano coś są wyświetlane w inny sposób niż "puste" dni. O tym, że coś było zaplanowane na dany dzień użytkownik dowiaduje się ze wyprzedzeniem kilku dni, co może być bardzo ważne, szczególnie jeśli akurat chodzi o imieniny żony :-)

Główne okno aplikacji to pasek, domyślnie ustawiany na górze ekranu, na którym wyświetlone są dwa kalendarze. Przedzielone są one belką za pomocą której można zmieniać obszar przeznaczony dla kalendarzy.

Kalendarze te można przesuwać za pomocą myszki (przeciągnij i upuść), kółka myszki, klawiatury (klawisze kursora) lub z poziomu menu (patrz menu).

Po kliknięciu na kartkę kalendarza otwiera się okienko z listą zdarzeń przypadających na ten dzień (patrz: okno zdarzeń). Możemy łatwo dodać nowe, proste zdarzenie jednokrotne. Zdarzenia wielokrotne, okresowe można dodawać za pomocą okienka ustawień.

Każda kartka kalendarza zawierająca jakieś zdarzenie jest wyróżniona, chociaż tak naprawdę wszystko zależy od konfiguracji aplikacji oraz aktualnie wybranej skórki

Obsługa

Okno aplikacji to poziomy pasek z wyświetlonym kartkami z kalendarza. Obsługa jest prosta i mam nadzieję, że intuicyjna. ¯eby dodać jakąś informację po prostu klikamy na wybraną kartkę i wpisujemy w dolnym okienku tekst. Tak samo możemy modyfikować ten tekst oraz usuwać go.

Jeśli chcemy dodać bardziej skomplikowane zdarzenie (np. piwo co wtorek albo urodziny partnera) to możemy to zrobić za pomocą okna ustawień aplikacji. Będziemy tam mogli określić tekst, datę, częstotliwość, ilość powtórzeń. Więcej szczegółów na temat ustawień zdarzeń znajduje się przy opisie okna

Zdarzenia, których czas już minął mogą być zapisywane w oddzielnym kalendarzu - kalendarzu zdarzeń przeszłych - wyświetlanym, po lewej stronie okna aplikacji (wyświetlane jest tylko kiedy istnieją jakieś zdarzenia minione). Zachowanie aplikacji w tym zakresie można ustawiać oddzielnie dla każdego zdarzenia powtarzalnego --> lub dla wszystkich zdarzeń indywidualnych -->

Jeśli te informacje nie sa dla Ciebie wystarczające to zapraszam do przeczytania rozdziału Nomenklatura ale może to być niezbyt przyjemne doznanie, bo jest to rozdział napisany bardziej z miejsca programisty niż użytkownika.