download E-mail


Opis
Tsk'al jest to prosta aplikacyjnka pod Linuksa i Windows, wydana na licencji GPL. Pokazuje kalendarz w formie przesuwajacego sie paska (pomysł naszego ulubionego grafika i kolegi). Wersja powiedzmy rozwijająca się, chociaż nie można jej odmówić funckjonalności. Sam używam jej od ponad dwóch lat.

Coś więcej
Tsk'al obsługuje dwa typy zdarzeń - indywidualne, pojedyncze, wprowadzanie prosto przez wpisanie opisu po kliknięciu na kartkę kalendarza oraz powtarzalne - np. co miesiąc, w każdy wtorek i piątek, co 3 lata - wprowadzane w okienku ustawień. Więcej - w niekompletnej jeszcze dokumentacji.

Skórkowanie
Kalendarz obsługuje skórki dzięki czemu łatwo go dostosować wyglądem do reszty używanych aplikacji. Bardzo proszę o nadsyłanie skórek, które sami wykonacie.

Dokumentacja
Czy wspominałem już, że jest dostępna niepełna dokumentacja off-line on-line
Zapraszam do testowania. W razie jakichkolwiek problemów z aplikacją czy z kompilacją aplikacji - bardzo proszę o kontakt.
Uwaga - dokumentacja jest do wersji 5.0. Do wersji 6.0 jest w trakcie powstawania. W razie pytań - czekam na e-mailu.

Screenshoty
Na razie tylko kilka. Zapraszam do przysyłania.
Pierwszy
Pierwszy'
Drugi
Trzeci
Jeszcze jeden jest dostępny na stronie drugiego Adama

Download
Wersja 0.6-2 - jeszcze w trakcie przygotowywania, ale chodzi
Wersja wymaga bibliotek Qt4. Jeśli masz zainstalowane biblioteki Qt4 to się nie wahaj.Uwaga, poprzednia wersja, tj 0.6-0 miała błąd, który powodował zawieszanie się aplikacji. Ta wersja ma usunięty ten problem
tskal-0.6.spec Specfile używany przeze mnie do tworzenia rpmów
tskal-0.6.tgz Źródła do kompilacji. Albo wszystko pójdzie, albo nie. Jak nie pójdzie - pisz do mnie. Komplilacja: uruchamiany qt4-qmake (lub qmake), potem: make, potem z uprawnieniami roota: make install
tskal-0.6-2.src.rpm Do kompilacji możesz też użyć pakietu srpm
tskal-0.6-2.athlon.rpm Gotowy do zainstalowania na architekturze athlon. Pracuje na dystrybucji PLD. Praktyka pokazuje, że na i686 można też zainstalować podając rpm-owi opcję --ignorearch
tskal-themes-0.6-2.athlon.rpm Pakiet zawierający cztery dodatkowe skórki. Jeśli potrafisz i chciałbyś zrobić lepszą, i jeszcze się nią podzielić, to mi ją przyślij :-). Instalacja - jak powyżej, przy czym użycie parametru --ignorearch jest na pewno bezpieczne (w pakiecie są same pliki tekstowe i grafiki)
Wersja pod Windows To jest pierwsza kompilacja wersji pod windows. Nie ma sensownego instalatora, trzeba ją uruchamiać z katalogu gdzie jest bo nie tworzy ikonek w Menu Start no i czasami może się nie zachowywać ładnie. Ale działa poprawnie. Aha - użytkownicy wersji Windows pytają mnie czasami, czy mogą ten program komuś dać, albo powiedzieć o nim, czy trzeba płacić, czy nie. Otóż: Nie trzeba płacić, a rozdawanie programu znajomym jest wręcz wskazane.
Wersja 0.5-6
Ostatnia wersja korzystająca z bibliotek Qt3.3. Wersja już nierozwijana. Poprawione będą tylko błędy krytyczne. Jeśli nie masz w systemie bibliotek Qt4 to jest to wersja dla Ciebie.Uwaga, poprzednia wersja, tj 0.5-5 miała błąd, który powodował zawieszanie się aplikacji. Ta wersja ma usunięty ten problem
Specfile Specfile używany przeze mnie do tworzenia rpmów
Spakowane źródła Źródła do kompilacji. Jeśli chcesz samodzielnie zainstalować będziesz potrzebował na pewno pakietów qt-devel w wersji co najmniej 3.3 oraz qmake. Kompilacja jest prosta:
qmake
make
make install
i albo wszystko pójdzie, albo nie. Jak nie pójdzie - pisz do mnie.
Pakiet SRPM Do kompilacji możesz też użyć pakietu srpm
Pakiet RPM Gotowy do zainstalowania na architekturze athlon. Pracuje na dystrybucji PLD. Praktyka pokazuje, że na i686 można też zainstalować podając rpm-owi opcję --ignorearch
Pakiet RPM z tematami Pakiet zawierający dwie dodatkowe skórki. Niestety robione przeze mnie. Jeśli potrafisz i chciałbyś zrobić lepszą, i jeszcze się nią podzielić, to mi ją przyślij :-). Instalacja - jak powyżej, przy czym użycie parametru --ignorearch jest na pewno bezpieczne (w pakiecie są same pliki tekstowe i grafiki)


Poniżej wersje starutkie. Chyba dla archiwistów internetu tylko
home.html
Wersja 0.4
tskal-0.4.tgz Źródła do kompilacji. Jeśli chcesz samodzielnie zainstalować będziesz potrzebował na pewno pakietów qt-devel w wersji co najmniej 3.3 oraz qmake. Kompilacja jest prosta:
qmake
make
make install
tskal-0.4-1.athlon.rpm Gotowy do zainstalowania na architekturze athlon. Pracuje na dystrybucji PLD. Praktyka pokazuje, że na i686 można też zainstalować podając rpm-owi opcję --ignorearch
Wersja 0.3
Spakowane źródła 162160B do kompilacji
Pakiet SRPM 166990BŹródła do instalacji
Pakiet RPM 209795B Pakiet do instalacji. Dla athlona. Dla PLD.
Starsza wersja aplikacji 0.2
Spakowane źródła 599505B Stara wersja źródeł. Ma większe wymagania co do kompilacji i kompiluje się ją przy pomocy komend:
./configure
make
make install
Pakiet SRPM 600972B Pakiet SRPM ze starymi źródłami
Pakiet RPM 71846B Pakiet RPM ze starą wersją aplikacji
Dodatki 930288B Dodatkowe skórki kalendarza. W wersji 0.2 nie były przesyłane razem ze źródłami.Pomoc
W przypadku problemów:
Sprawdź najpierw dokumentację (po zainstalowaniu powinna być tu)cd. Jest jeszcze niepełna, ale może znajdziesz odpowiedź na nurtujące cię pytanie.
Sprawdź - czy nie ma tego w znanych błędach poniżej.
Pisz do mnie

W przypadku pomysłów
Sprawdź, czy nie ma tego w Propozycjach na przyszłość poniżej
Pisz do mnie

Znane błędy

  • Brak ;-)

    Propozycje na przyszłość

  • Eksport wpisów kalendarza do pliku w formacie przenośnym, wykorzystywaycm przez inne kalendarze i organizery
  • Parametry wywołania (plik wyjściowy)
  • Lepsza współpraca z file managerami
  • Implementacja przeźroczystości aplikacji (wkrótce)
  • Implementacja przeźroczystych skórek